Oddíly a kluby
Reprezentace
Antidoping
Odkazy

Extrifit - generální partner Svazu kulturistiky a fitness České republiky. Oficiální stránky Extrifit a výhradní prodejce Extrifit pro ČR.
SVAZ KULTURISTIKY A FITNESS ČESKÉ REPUBLIKY

Mistrovství Evropy ve fitness dětí 2016 - výsledky

Článek vydán 04. 11. 2016 - Informace svazu - zhlédnutí: 3211

Tradiční evropský šampionát v dětském fitness federace IFBB letos opět hostila maďarská Budapešť.

Všech 7 českých reprezentantek, které vzešly ze zářijového nominačního závodu, se spolu s delegáty Svazu kulturistiky a fitness České republiky Ing. Martinou Hamáčkovou a Lubošem Koumalem v pátek 28. 10. úspěšně odprezentovalo v oficiálním hotelu Budapest. Hned od sobotního rána začaly tuhé boje o medaile, Martina v zákulisí připravovala naše fitnessky na vystoupení, Luboš zasedl v panelu rozhodčích.

Jako první se na pódiu představily ty nejmladší fitnessky v kategorii do 7 let. V této kategorii vévodí mladičké Slovenky, když v šestičlenném finále byly hned čtyři. Naše nejmladší reprezentantka, teprve šestiletá Sára Maděryčová, obsadila krásné 8. místo.

V následující kategorii, dívky 8-9 let, naši republiku zastupovala Linda Laurichová. Tato kategorie udělala od loňska snad největší výkonnostní skok, kde by si mladičké fitnessky nezadaly se svými staršími kolegyněmi. Linda zde teprve sbírá zkušenosti a při svém prvním mezinárodním startu při první soutěžní sezóně obsadila 17. místo.

V kategorii dívek mezi 10-11 lety věku jsme měli dvě želízka v ohni, Kristýnu Dubcovou a Míšu Tóthovou. I pro tyto reprezentantky bohužel zůstaly brány finále zavřeny, kdy Kristýna po výborném pózingu vybojovala 9. místo a Míša po krásné sestavě místo 12.

Další dvě naše reprezentantky, Sára Libá a Nela Laurichová, se představily v kategorii dívek 12-13 let. Tato kategorie spíše připomínala souboj Slovenska a Maďarska, kdy hned na prvních osmi místech skončily reprezentantky těchto zemí. Naše reprezentantky obsadily místa na konci první desítky, Nela 10. místo a Sára místo 11.

Největší úspěch čekal naše barvy v kategorii nejstarších dívek, tzn. ve věku 14-15 let. České vicemistryni republiky 2016 Lucii Dulovcové se podařilo postoupit do finále a vybojovat výborné 6. místo!

Medaile v kategoriích chlapců si rovným dílem rozdělilo Slovensko a Turecko, pohár národů tentokrát ukořistilo Slovensko.

Naše republika sice není fitness velmocí, ale naše neustále se zlepšující děvčata hrdě a pevně drží prapor této nejnáročnější kategorie na poli fitness a brzy přijde čas, kdy konečně i nějaká ta medaile cinkne pro naše barvy.