Oddíly a kluby
Reprezentace
Antidoping
Odkazy

Extrifit - generální partner Svazu kulturistiky a fitness České republiky. Oficiální stránky Extrifit a výhradní prodejce Extrifit pro ČR.
SVAZ KULTURISTIKY A FITNESS ČESKÉ REPUBLIKY

Mistrovství Evropy 2017 - výsledky

Článek vydán 10. 05. 2017 - Informace svazu - zhlédnutí: 5553

Ve španělské Santa Susanně ve dnech 3. až 8. května proběhl další ročník supermistrovství Evropy, které v sobě již tradičně zahrnuje Mistrovství Evropy v kulturistice, Mistrovství Evropy ve fitness a Mistrovství Evropy juniorů a masters. K účasti na šampionátu i letos odcestovala početná česká reprezentační výprava, jejíž členové vybojovali tři medaile a několik cenných umístění ve finále!

Nejvýraznějšího úspěchu v Santa Susanně dosáhl devětadvacetiletý Lukáš Topinka, který vybojoval zlato v klasické kulturistice mužů do 175 cm a získal tak první cenný kov z velké mezinárodní soutěže mezi muži. Stříbro přidala Adéla Storzerová, která v bikiny fitness žen nad 172 cm nestačila pouze na pozdější absolutní mistryni Evropy Natalii Lugovskikh, druhé místo ve Španělsku obsadil také Petr Klíma, jenž se teprve jako druhý český závodník v historii na mistrovství Evropy představil v kulturistice vozíčkářů.

O pouhé dva body medaile unikla Patriku Herčzíkovi, jehož jméno tak ve výsledkové listině physique mužů do 179 cm figuruje na čtvrtém místě. Pátí pak skončili Ondřej Daňa (fitness mužů) a Pavel Brožek, šestou příčku brali Zbyněk Bulava (klasická kulturistika masters nad 50 let), Petr Havlík (kulturistika mužů masters od 45 do 49 let do 80 kg) a Veronika Zemanová (bikiny fitness žen do 169 cm).

V následujících tabulkách najdete umístění všech českých reprezentantů. V případě, že je v kolonce umístění "E", závodník nepostoupil z eliminačního kola do semifinále. Ve sloupci "z celkem" je uveden celkový počet závodníků v dané kategorii.