Oddíly a kluby
Reprezentace
Antidoping
Odkazy

Extrifit - generální partner Svazu kulturistiky a fitness České republiky. Oficiální stránky Extrifit a výhradní prodejce Extrifit pro ČR.
SVAZ KULTURISTIKY A FITNESS ČESKÉ REPUBLIKY

Mistrovství Evropy žen 2007 – tisková zpráva

Článek vydán 06. 06. 2007 - Informace svazu - zhlédnutí: 4586

Od 25. do 27. května se v srbském Čačaku konalo Mistrovství Evropy v kulturistice, fitness a bodyfitness žen a fitness mužů 2007, kterého se zúčastnilo 9 českých reprezentantů.

Kategorii fitness žen jsme měli zastoupenu jedinou závodnicí a to Renatou Ticháčkovou, která v konkurenci osmi závodnic vyšší výškové kategorie dosáhla na výbornou čtvrtou příčku. Stejné umístění získal v kategorii fitness mužů náš jediný mužský zástupce Jan Böhm.

Nejpočetněji jsme měli již tradičně obsazené kategorie bodyfitness žen. V nejnižší z nich, v bodyfitness žen do 158 cm, získala Marika Kaucká třetí místo, hned za ní na místě čtvrtém se umístila Veronika Zieglerová. Další dvě finálová umístění přinesla kategorie bodyfitness žen nad 168 cm. Jiřina Horká získala bronzovou medaili, páté místo potom Kristina Kudynová.

Do finálových bojů nepostoupily Gabriela Psotová (9. místo kategorie nad 168 cm) a Zdenka Tvrdá-Gottvaldová (též 9. místo v kategorii do 168 cm). Nejtěsněji uteklo finále Jitce Papežové v kategorii do 163 cm, která vybojovala sedmou příčku.

V kategorii národů zvítězilo Rusko, následované Slovenskem a Ukrajinou. Česká republika obsadila čtvrté místo.