Oddíly a kluby
Reprezentace
Antidoping
Odkazy

Extrifit - generální partner Svazu kulturistiky a fitness České republiky. Oficiální stránky Extrifit a výhradní prodejce Extrifit pro ČR.
SVAZ KULTURISTIKY A FITNESS ČESKÉ REPUBLIKY

IFBB Diamond Cup Portugal 2017 - výsledky

Článek vydán 06. 06. 2017 - Informace svazu - zhlédnutí: 3056

Portugalský turistický resort Espinho ve dnech 2. až 4. června hostil další letošní velkou mezinárodní amatérskou soutěž v kulturistice a fitness, když se zde i za účasti závodníků z České republiky konal IFBB Diamond Cup Portugal. Na páteční prezentaci v sobotu navázaly souboje v kategoriích bikiny fitness, physique, bodyfitness i wellness fitness, neděle pak byla určena borcům nastupujícím v kulturistice a klasické kulturistice mužů.

První soutěžní den našim vyšel na jedničku. Absolutní vítězka nedávného IFBB Diamond Cupu Ostrava Eva Havelková i v Portugalsku potvrdila svou aktuální výkonnost a v bikiny fitness žen nad 172 cm vybojovala zlato. Soupeřkou jí v kategorii byla i nakonec třetí Pavlína Štouračová. O další zlatou medaili se v Espinhu zasloužila Marina Mocanu, která uspěla v bikiny fitness žen do 160 cm. Také ona na nedávném ostravském Diamond Cupu přitom slavila vítězství, když zde nenašla přemožitelku v kategorii do 158 cm. Andrea Remeňová, která nastoupila v bodyfitness žen nad 163 cm, si ze závodů tentokrát odnáší šestou příčku.

V neděli do soutěže měli zasáhnout dva naši borci. K Alešovi Bursovi (kulturistika mužů do 90 kg) se nicméně nedostala informace o změně programu soutěže a ve chvíli, kdy přišel do sálu, v jeho kategorii již bohužel bylo odzávoděno. Během druhého soutěžního dne se tak do boje o přízeň rozhodčích z českých závodníků zapojil pouze Antonín Pavlíček, který v klasické kulturistice mužů nad 178 cm obsadil deváté místo.