Oddíly a kluby
Reprezentace
Antidoping
Odkazy

Extrifit - generální partner Svazu kulturistiky a fitness České republiky. Oficiální stránky Extrifit a výhradní prodejce Extrifit pro ČR.
SVAZ KULTURISTIKY A FITNESS ČESKÉ REPUBLIKY

Mistrovství světa juniorů a masters 2017 - výsledky

Článek vydán 12. 11. 2017 - Informace svazu - zhlédnutí: 2949

Ve dnech 10. až 13. listopadu 2017 se v rumunské Bistritě konalo Mistrovství světa juniorů a masters 2017. V naší početné reprezentační skupině bylo celkem 6 juniorů a 15 masters závodníků, jejich seznam naleznete zde. Letošního mistrovství světa juniorů a masters se účastnilo kolem 540 závodníků, 70 delegátů, přes 50 mezinárodních rozhodčích a 142 registrovaných členů doprovodu. Na místě nechyběl ani zastupující předseda SKFČR Vjačeslav Vinogradov. Čeští reprezentanti vycestovali do Rumunska společně autobusem již ve středu. V pátek je čekala prezentace a v sobotu už je čekalo pódium. Čeští závodníci nakonec vybojovali čtyři tituly mistrů světa a také jeden bronz. Jako země jsme se umístili v juniorech na 4. místě a v masters na 10. místě.

Jako první se představila Tereza Linhartová, ta ve své kategorii bodyfitness juniorek získala první místo a titul mistryně světa. Marián Jankovčin v klasické kulturistice mužů masters od 40 do 44 let dosáhl na šesté místo. Mistrem světa se stal také Jakub Prchal, který zvítězil v kategorii klasická kulturistika juniorů. A česká hymna zněla v krátké době potřetí, když v klasické kulturistice masters 45-49 let zvítězil Jiří Schäfer. Vladimír Platzek v klasické kulturistice masters od 40 do 44 let dosáhl na desáté místo. Michal Šidík v klasické kulturistice masters nad 50 let bral jako nejstarší závodník v kategorii osmou příčku. Mária Hudec v bodyfitness žen masters nad 45 let obsadila devátou příčku. Hned dvě reprezentantky jsme měli ve physique žen masters. Milena Koudelková si zde připsala jedenácté místo, Lucie Jakešová skončila třináctá. Lenka Myslivcová na šampionátu dosáhla na šesté místo. Pavlína Valigurová vybojovala v kategorii bikiny fitness juniorek nad 166 cm na šampionátu titul mistryně světa! Jednalo se už o čtvrté zlato pro Českou republiku na soutěži! Miloš Pavlů se na mistrovství světa v kulturistice mužů masters nad 55 let do 75 kg probojoval k šestému místu. Anželika Kiričenková v bikiny fitness juniorek do 160 cm dosáhla na osmé místo, Veronika Wertheimová se v početně obsazené kategorii bikiny fitness juniorek nad 166 cm neprobojovala do nejlepší patnáctky. Milan Bodlák v kulturistice mužů masters nad 55 let nad 75 kg obsadil sedmé místo, Vladimír Semerád si ve stejné kategorii připsal devátou příčku.

V neděli bylo na řadě méně závodníků než v sobotu, ale i tak si čeští reprezentanti došli pro skvělé výsledky. Sandra Bártová v bikiny fitness masters nad 35 let do 163 cm vybojovala bronz! Ivana Halamová obsadila v bikiny fitness masters nad 35 let nad 163 cm jedenácté místo. Pavel Vacek na mistrovství světa v kulturistice masters od 40 do 44 let nad 90 kg vybojoval čtvrté místo! Ve stejné kategorii jako Vacek startoval také Jan Jankovčin, který skončil celkově jedenáctý. Pavel Forman musel čekat na svou část soutěže z našich reprezentantů vůbec nejdéle. V kategorii kulturistiky masters od 45 do 49 let do 90 kg sváděl souboj se značnou konkurencí. Zajímavostí je, že s ním v kategorii startoval také bývalý profesionál Jerry Ossi. Forman skončil nakonec na devátém místě. Na někdejšího profíka ve své kategorii narazil ostatně i Pavel Vacek, když změřil síly s Arnaudem Plaisantem, kterého porazil.