Oddíly a kluby
Reprezentace
Antidoping
Odkazy

Extrifit - generální partner Svazu kulturistiky a fitness České republiky. Oficiální stránky Extrifit a výhradní prodejce Extrifit pro ČR.
SVAZ KULTURISTIKY A FITNESS ČESKÉ REPUBLIKY

IFBB Diamond Cup Poland 2018 - výsledky

Článek vydán 24. 09. 2018 - Informace svazu - zhlédnutí: 3108

Varšava ve dnech 21. až 23. září hostila další letošní velkou mezinárodní soutěž v kulturistice a fitness organizovanou pod hlavičkou mezinárodní federace IFBB. Na tamním IFBB Diamond Cup Poland se 216 závodníků z pětadvaceti různých národních federací IFBB zapojilo do boje o dvanáct IFBB Elite profesionálních karet určených vždy dvěma nejlepším účastníkům soutěže v kulturistice mužů, klasické kulturistice mužů, physique mužů, muscular physique mužů, bodyfitness žen a bikiny fitness žen.

Na soutěž se ale vydala také dvacetičlenná výprava sportovců z České republiky a našim se v Polsku dařilo, když vybojovali hned sedm medailí! Zcela v české režii se odehrál souboj ve physique žen, kde se představily pouze dvě závodnice, a to Milena Koudelková a Lucie Jakešová. První dosáhla na zlato, druhé naší sportovkyni patří stříbro.

Ještě silnější stopu pak na soutěži zanechali čeští juniorští kulturisté. V devítičlenném startovním poli jediné kategorie bez rozdílů vah si rozebrali všechny medailové příčky. Zlato vybojoval Ondřej Šesták, který byl zároveň nejmladším borcem startovního pole. Stříbro si domů odváží Dominik Trkan a na bronz dosáhl Marek Ješko. Zazářila také Renata Markowiczová, která vybojovala zlato v bikiny fitness žen do 169 cm, a neztratil se ani kulturista Karel Tesař, jenž v kategorii do 75 kg získal bronz. Za soutěží se nyní ohlížíme prostřednictvím tabulek s kompletními výsledky, včetně bodového hodnocení.