Oddíly a kluby
Reprezentace
Antidoping
Odkazy

Extrifit - generální partner Svazu kulturistiky a fitness České republiky. Oficiální stránky Extrifit a výhradní prodejce Extrifit pro ČR.
SVAZ KULTURISTIKY A FITNESS ČESKÉ REPUBLIKY

IFBB Diamond Cup Katowice 2018 a IFBB Nordic Cup 2018 - výsledky

Článek vydán 07. 10. 2018 - Informace svazu - zhlédnutí: 2455

Dům hudby a tance polského města Zabrze ve dnech 6. a 7. října hostil mezinárodní amatérskou soutěž v kulturistice a fitness IFBB Diamond Cup Katowice, která se odehrála za účasti rovných 150 závodníků (32 z nich nastoupilo ve dvou kategoriích) ze čtrnácti různých zemí světa. Hned devatenáct sportovců na závody přicestovalo z České republiky a našim se na klání, na kterém se bojovalo celkem o dvanáct IFBB Elite profesionálních karet, dařilo. Vybojovali na něm totiž celkem jedenáct medailí, z čehož tři byly dokonce zlaté!

Dva cenné kovy si ze závodů odnáší úřadující vícemistr republiky Martin Wolfschläger, jenž nejprve vybojoval zlato, v klasické kulturistice juniorů, a poté přidal také bronz mezi muži. Fantastického úspěchu pak dosáhl kulturista Jan Fobl, který s rozdílem šesti bodů zvítězil v nejtěžší hmotnostní kategorii a následně obsadil druhé místo v souboji o celkového šampióna. Tím tak dosáhl na výsledek, který jej opravňuje zažádat si u SKFČR o souhlas s přestupem k IFBB Elite profesionálům!

Zlato získala také Milena Koudelková, která uspěla v tříčlenném startovním poli physique žen, druhé místo za ní v kategorii brala Lucie Jakešová. Na stříbro dosáhli ještě také Lukáš Brunclík (kulturistika mužů do 85 kg) a Marek Sviridov (physique mužů do 179 cm), medailovou sbírku pro Českou republiku dále o bronz doplnili Jindřich Musil (kulturistika mužů do 85 kg), Lenka Hlaváčová (bodyfitness masters), Pavel Koukal (kulturistika mužů do 100 kg) a Pavel Nožička (physique mužů do 179 cm).

• Julie Svitáková - Bikini fitness žen do 172 cm - 6. místo

Finské Lahti ve dnech 6. a 7. října hostilo tamní mezinárodní amatérskou soutěž v kulturistice a fitness IFBB Nordic Cup a k ní připojené klání profesionálů z mezinárodní federace IFBB s názvem IFBB Nordic Elite Pro. Na sever Evropy odcestovala také trojčlenná skupina amatérských závodníků z České republiky, a to Michal Komosný (physique mužů do 179 cm), Eliška Dombková (bikiny fitness žen do 169 cm) a Pavlína Štouračová (wellness fitness žen nad 164 cm). Eliška Dombková v sobotu vybojovala v konkurenci 23 dalších závodnic nádherné druhé místo! V neděli si bronzovou medaili na krk pověsila Pavlína Štouračová.