Oddíly a kluby
Reprezentace
Antidoping
Odkazy

Extrifit - generální partner Svazu kulturistiky a fitness České republiky. Oficiální stránky Extrifit a výhradní prodejce Extrifit pro ČR.
SVAZ KULTURISTIKY A FITNESS ČESKÉ REPUBLIKY

International Cup Grand-Prix Russia 2018 a IFBB Elite Pro Russia 2018 - výsledky

Článek vydán 22. 10. 2018 - Informace svazu - zhlédnutí: 1410

Ruský Jekatěrinburg v sobotu 20. října hostil další letošní velkou soutěž organizovanou pod hlavičkou mezinárodní federace IFBB, když se zde odehrálo klání International Cup Grand-Prix Russia.

Startovní pole soutěže tentokrát tvořili převážně domácí závodníci. Jedinou naší účastnicí klání byla v ženském physique závodící Alena Hatvani, která ve své kategorii dosáhla na třetí místo. Stříbro brala Natalia Vtyurina, ke zlatu se pak probojovala úřadující mistryně světa Natalia Bystrova. Ze závodů Vám nyní nabízíme kompletní výsledky, které jsme pro Vás přehledně zpracovali do následujících tabulek.

Natalia Vtyurina, Natalia Bystrova a Alena Hatvani

Hned po skončení amatérské části soutěže, navázala IFBB Elite Pro Russia, kde byly ve hře odměny ve výši 16.000 eur (413.840 Kč), přičemž 10.000 eur si mezi sebe měli rozdělit právě kulturisté. Dopolední prezentace ukázala, že k soutěži nastoupí celkem deset bodybuilderů, z nichž hned sedm bude v Jekatěrinburgu mít výhodu domácího prostředí. K početnému zastoupení Ruska pomohla také skutečnost, že se k soutěži rozhodli nastoupit dva úspěšní účastníci předchozíí připojené amatérské soutěže International Cup Grand-Prix Russia Alexander Martynkin a Dmitry Marchenko, kteří se díky svému sobotnímu výsledku mohou pokládat za čerstvé majitele IFBB Elite profesionálních karet.

Zbývající část velmi nečitelného startovního pole, v němž nebylo zcela snadné najít kandidáty na umístění v první pětici, tvořil Bělorus Ilya Lukovets spolu s českými profíky Tomášem Kašparem a Daliborem Hájkem. V konkurenci profesionálů z mezinárodní federace IFBB se zatím z obou našich borců lépe daří Tomášovi, který i v Rusku bojoval o nejvyšší příčky. Nejvýraznějším konkurentem mu v souboji o vítězství při svém profesionálním debutu byl čtyřiatřicetiletý Alexander Kolyasnikov, jenž na mezinárodní scéně patří už ke známým tvářím. Přibližně 168 cm vysoký Rus nakonec u rozhodčích s rozdílem tří bodů zvítězil, díky čemuž by si měl zajistit právo startu na listopadovém Mistrovství světa profesionálů v kulturistice. Tomáš Kašpar byl tedy druhý.

Třetí místo bral další začínající ruský profík Mikhail Dirun, čtvrtý tentokrát skončil účastník letošního IFBB Nordic Elite Pro a IFBB Elite Pro Austria Dmitrii Semenin, jenž o dva body překonal pátého Dalibora Hájka. Až s šestým místem se v kvalitním jekatěrinburgském startovním poli musel spokojit masivní Ilya Lukovets.