Oddíly a kluby
Reprezentace
Antidoping
Odkazy

Extrifit - generální partner Svazu kulturistiky a fitness České republiky. Oficiální stránky Extrifit a výhradní prodejce Extrifit pro ČR.
SVAZ KULTURISTIKY A FITNESS ČESKÉ REPUBLIKY

Média referují o úspěchu Jozefa
Furina na MS v klasické kulturistice

Článek vydán 15. 12. 2009 - Tiskové zprávy - zhlédnutí: 4980

O tomto víkendu se ve španělském Madridu konalo Mistrovství světa v klasické kulturistice, kde český rezprezentant Jozef Furin vybojoval ve své kategorii zlatou medaili. Svaz kulturistiky a fitness ČR ihned poté vydal tiskovou zprávu, která byla publikována (mimo jiné i prostřednictvím ČTK) v řadě celostátních médií. O úspěchu české kulturistiky se tak dozvěděli čtenáři zpravodajského portálu TV NOVA tn.cz, zprávu přineslo i iDnes.cz (včetně krátké informace v tištěném vydání novin MF Dnes) a Sport.cz, z dalších médií jmenujme třeba Haló noviny či Český rozhlas. Jednotlivé zprávy si můžete přečíst kliknutím na příslušné odkazy, kompletní znění tiskové zprávy pak přinášíme níže.

Česká reprezentace kulturistů veze ze Španělska zlato!

O tomto víkendu se ve španělském Madridu konalo Mistrovství světa v klasické kulturistice pro rok 2009, kam český svaz kulturistiky a fitness vyslal čtyřčlenný reprezentační tým.

„Soutěže v klasické kulturistice mají rok za rokem vzestupnou tendenci, nejinak tomu bylo i tentokrát,“ popsal přímo z dějiště úroveň letošního šampionátu někdejší úspěšný profesionální kulturista a současný státní trenér MUDr. Oleg Zhur. Ve čtyřech výškových kategoriích se utkalo celkem 74 závodníků.

Do nejnižší kategorie Česká republika svého zástupce letos nenasadila, o to větší ambice ale měla ve vyšší kategorii do 175 cm. Jozef Furin zde nakonec v konkurenci 20 závodníků vybojoval nejcennější zlatou medaili! „Při prezentaci jsme měli velké starosti, aby se Jozef vešel do přísných váhových limitů,“ popsal nelehkou cestu k titulu Zhur. „Nakonec se nám vše povedlo a on nastoupil bezesporu v životní formě!“

V další kategorii do 180 cm měla Česká republika dva zástupce. Oběma se podařilo probojovat eliminací do semifinálových kol (kam postupuje 15 nejlepších), Michal Sitter v semifinále získal 8. příčku, až do finále se pak probojoval Zbyněk Ceradský, který skončil šestý. V nejvyšší výškové kategorii nad 180 cm se poslední z českých zástupců Jiří Wagner umístil dvanáctý. Především ale díky výkonu Furina získal celý reprezentační tým v celkovém pořadí národů výborné 4. místo s odstupem jednoho jediného bodu za Jižní Koreou.