Oddíly a kluby
Reprezentace
Antidoping
Odkazy

Extrifit - generální partner Svazu kulturistiky a fitness České republiky. Oficiální stránky Extrifit a výhradní prodejce Extrifit pro ČR.
SVAZ KULTURISTIKY A FITNESS ČESKÉ REPUBLIKY

Milan Šádek a Jozef Furin byli vyhlášeni na Noci mistrů nejlepšími sportovci SKFČR

Článek vydán 22. 12. 2009 - Informace svazu - zhlédnutí: 3970

V sobotu 19. prosince 2009 proběhla v pražském Top Hotelu Noc mistrů, prestižní společenská událost s vyhlášením nejlepších sportovců bojových a silových sportů v rámci jednotlivých sportovních sdružení a svazů. V rámci galavečera byli vyhlášeni i nejlepší sportovci Svazu kulturistiky a fitness České republiky.

V letošním roce se SKFČR rozhodl vybrat dva sportovce – jednoho z řad juniorských závodníků či závodnic, druhého z řad dospělých. Vybrat dva nejlepší měla za úkol 30členná komise složená z rozhodčích, bývalých úspěšných závodníků i osobností našeho sportu. Ti všichni měli za úkol vybrat takové sportovce, kteří v letošním roce jednak vynikli svými soutěžními výsledky, kteří se ale také zasloužili o šíření sportovního ducha v rámci fair-play, kteří dělali dobré jméno našemu sportu a kteří si svým vystupováním a prezentací zasloužili respekt a uznání fanoušků svých i kulturistiky jako takové.

Komise neměla snadný úkol neboť závodníků či závodnic, kteří by uvedená kritéria splňovali, nebylo málo. Přesto byla konečná volba jednoznačná.

Mezi juniorskými závodníky byl nejlepším sportovcem Svazu kulturistiky a fitness České republiky pro rok 2009 zvolen Milan Šádek. Ten na jarních mistrovských soutěžích vybojoval dvě stříbrné medaile, na následném Mistrovství Evropy se umístil na šesté příčce, na podzimním Mistrovství světa – které bylo jeho posledním startem mezi juniory – získal stříbrnou medaili. Nemalou roli v rozhodování hrály i ostatní aktivity tohoto juniora, který v průběhu roku připravoval na soutěžní starty i jiné závodníky, pomáhal na soustředěních začínajících závodníků, připravoval instruktážní články apod.

Mezi závodníky seniorskými byl nejlepším sportovcem Svazu kulturistiky a fitness České republiky pro rok 2009 zvolen Jozef Furin. Ten začal svůj soutěžní rok 2009 na Mistrovství Čech druhým místem v kategorii kulturistů do 82,5 kg, o týden později získal stejné umístění na Mistrovství republiky, stříbrnou medaili pak vybojoval i na Mistrovství Evropy v klasické kulturistice v kategorii do 175 cm. Na stejném šampionátu startoval i v soutěži smíšených párů a obsadil společně s Ludmilou Čížovou čtvrtou příčku. Vrchol sezóny pro Jozefa Furina přišel ale na podzimním Mistrovství světa v klasické kulturistice, kde v konkurenci 19 neskutečně kvalitně připravených závodníků vybojoval pro Českou republiku zlatou medaili.

Milan Šádek i Jozef Furin na Noci mistrů získali nejen tituly nejlepších sportovců SKFČR letošního roku, ale i poukázky na odběry zboží v hodnotě 10.000 Kč.

SKFČR i touto cestou oběma závodníkům děkuje za jejich soutěžní úspěchy i za jejich činnost pro podporu a rozvoj kulturistiky v České republice.