Oddíly a kluby
Reprezentace
Antidoping
Odkazy

Extrifit - generální partner Svazu kulturistiky a fitness České republiky. Oficiální stránky Extrifit a výhradní prodejce Extrifit pro ČR.
SVAZ KULTURISTIKY A FITNESS ČESKÉ REPUBLIKY

Dvě medaile z mistrovství
světa pro Dalibora Hájka

Článek vydán 29. 11. 2012 - Informace svazu - zhlédnutí: 3688

Při svém startu na Mistrovství světa v kulturistice mužů pro rok 2006, které se konalo v Ostravě, byl vyhlášen český reprezentant Dalibor Hájek ve své kategorii mužů nad 100 kg na nepopulárním čtvrtém místě. Když však byly o několik týdnů později oznámeny výsledky dopingových testů, původně třetí v pořadí, polský závodník Radoslaw Slodkiewicz, byl diskvalifikován a Dalibor byl dodatečně posunut na třetí místo.

O čtyři roky později čekala na českého reprezentanta podobná situace. Tentokrát na Mistrovství světa v kulturistice mužů pro rok 2010 v ázerbájdžánském Baku. I když podobná jen zčásti, tentokrát totiž nešlo o třetí a čtvrté místo, ale o post nejcennější. Na něm byl původně vyhlášen Egypťan Ahmed Hamouda, ale i jeho výsledky dopingových testů dostaly mimo výsledkovou listinu do pozice diskvalifikovaných a Dalibor Hájek, původně vyhlášený jako druhý, tak získal v kategorii nad 100 kg medaili zlatou.

Jenže slovo „získal“ bylo pouze obrazné. Jak bronzová medaile z roku 2006, tak zlatá z roku 2010 se totiž i přes opakované sliby některých z někdejších činovníků českého svazu kulturistiky do rukou Dalibora Hájka nedostaly. To však platilo jen do uplynulého víkendu. Velmi dobré vztahy současného vedení Svazu kulturistiky a fitness České republiky se světovou federací IFBB a jejími vrcholnými představiteli totiž umožnily navrácení originálních medailí od polského a egyptského závodníka zpět do sídla IFBB v Madridu, odtud se pak při jedné z návštěv prezidenta IFBB Rafaela Santonji dostaly na sekretariát SKFČR do Prahy a posléze byl už jen krůček k tomu, aby se tuto sobotu v Brně na pódiu soutěže Smartlabs Cup dostaly do těch nejlepších rukou - k Daliboru Hájkovi.

Mimochodem, předání medailí symbolicky ukončuje i Daliborovu amatérskou kulturistickou kariéru, protože, jak jsme již informovali, Dalibor Hájek získal letos v létě profesionální licenci a nejbližší start mezi nejlepšími kulturisty planety na profesionálních soutěžích IFBB ho čeká už příští rok na jaře! Za nemalou zmínku určitě stojí i fakt, že právě dnes, totiž 29. listopadu, slaví Dalibor své 40. narozeniny!